Вступ

Вишивка - це мистецтво. 

Вишукане мистецтво вишивки, вишивання: з монастирських майстерень до інтернет-магазинів. 

Мистецтво вишивки існує стільки ж, скільки й людська цивілізація. Особливого розвитку творчість вишивання набуває після запровадження християнства на території Київської Русі. В Україні при великих монастирях та церквах працювали школи і майстерні, де дівчат навчали народному мистецтву вишивки, а послушниці та черниці гаптували церковний одяг, покривала, ікони, рушники для прикрашання образів.

Карколомний ривок вишивка зробила у XIX ст. Тоді в Україні у містах з’явилися майстерні й ательє, де можна було пошити та вишити одяг на будь-який смак. Поява фабричних тканин, штучних барвників та доступність схем для візерунків вишивання — все це сприяє популяризації мистецтва серед жінок будь-яких соціальних верств та віку. Вишиті гобелени, килими, верхній одяг, скатертини, серветки, рушники, аксесуари (пояси, сумочки), щоденний та святковий одяг — все це прикрашалося вишивкою. При чому кожен регіон України мав свої улюблені техніки вишивання та поєднання кольорів. У сучасному світі гаптування перетворилось на приємне хобі. Психологи стверджують, що узори гладдю чи хрестиком ідеально заспокоює та напрацьовує такі риси, як наполегливість та акуратність.

Традиційно в Україні для вишивки у всіх регіонах використовували вовняні нитки. Тому на заході України поширеним було гаптування чорним кольором, бо це природна барва овечої вовни місцевих порід. Бавовняні, муліне, шовкові, металізовані — зараз вибір ниток для вишивання вразить найвибагливішу майстриню.

Голки для створення  випускаються різної довжини та діаметру. Чим грубіша тканина, тим товща голка. Від звичайних голок приладдя для вишивання відрізняється великим вушком.

П'яльця та наперсток - аксесуари, які полегшували роботу майстрині. П'яльця необхідні для натягування тканини, аби нитки не стягували тло під час вишивки. А наперсток допомагає просувати голку у товстому полотні.

Ножиці зі спеціальними загнутими кінчиками дозволяють відрізати нитку біля вишивки, не пошкодивши візерунок. Грубі кравецькі ножиці потрібні під час крою та пошиття одягу.

Немає коментарів:

Дописати коментар